Belumosudil (Rezurock)
Kort om siste status
Det er gitt et oppdrag om en metodevurdering til Direktoratet for medisinske produkter. Arbeidet med metodevurderingen kan begynne når leverandør har levert fullstendig dokumentasjon.
Forslag
Leverandør har sendt en ny anmodning etter at metoden fikk positiv opinion i EMA til en justert indikasjon.
Bestillerforum for nye metoder 27.04.2026
Direktoratet for medisinske produkter har opplyst saken i egnethetsvurderingen.
Det er ønskelig med en metodevurdering med en helseøkonomisk analyse, men det vurderes at dokumentasjonen ikke er tilstrekkelig til dette.
Beslutning
En metodevurdering, uten en helseøkonomisk analyse, gjennomføres ved Direktoratet for medisinske produkter, basert på innsendt dokumentasjon fra leverandør.
Et tilhørende prisnotat utarbeides av Sykehusinnkjøp HF.
Sakspapirer og protokoll
Alle sakspapirer og protokoll finner du i møtearkivet "Møter i Bestillerforum", se Bestillerforum for nye metoder 27.04.2026, sak 060-26.
Sakspapirene inkluderer blant annet:
- Anmodning ID2025_015 (PDF) (publisert 10.02.2026)
- Egnethetsvurdering ID2025_015 (PDF) (publisert 30.04.2026)
Metodevurdering
Generell informasjon
Et oppdrag regnes som ferdigstilt når både metodevurdering og tilhørende prisnotat foreligger. Bestillerforum utkvitterer dokumentene før de publiseres. Gjennom utkvitteringen godkjenner Bestillerforum at oppdraget er tilfredsstillende besvart.
Arbeidet med metodevurderingen starter først. Sykehusinnkjøp HF trenger metodevurderingen i arbeidet med prisnotatet. Når både metodevurdering og prisnotat er mottatt og utkvittert, sendes dokumentene til de fire regionale helseforetakene (RHF-ene) som forbereder saken til beslutning.
Status (27.04.2026)
Direktoratet for medisinske produkter venter nå på at firma skal sende inn dokumentasjonen som er nødvendig for å utarbeide en metodevurdering. Arbeidet med metodevurderingen kan begynne når fullstendig dokumentasjon er mottatt, og fageksperter er rekruttert.