Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.

ID2025_058

Resmetirom (Rezdiffra)

I kombinasjon med kosthold og trening for behandling av voksne med ikke-cirrhotisk metabolsk dysfunksjonsassosiert steatohepatitt (MASH) med moderat til fremskreden leverfibrose (fibrosestadium F2 til F3)
Til metodevurdering

Kort om siste status

Det er gitt et oppdrag om en metodevurdering til Direktoratet for medisinske produkter. Arbeidet med metodevurderingen kan begynne når leverandøren har levert fullstendig dokumentasjon.

Forslag

Sendt inn
27.06.2025
Sendt inn av
Leverandør
ID-nummer
ID2025_058

Bestillerforum for nye metoder (20.10.2025)

Direktoratet for medisinske produkter (DMP) har opplyst saken i egnethetsvurderingen.

Beslutning

En metodevurdering, med en helseøkonomisk analyse (kostnad-nytte-analyse), basert på innsendt dokumentasjon fra leverandør, gjennomføres av Direktoratet for medisinske produkter (DMP). Et tilhørende prisnotat utarbeides av Sykehusinnkjøp HF. 
 
Bestillerforum ber DMP og Sykehusinnkjøp HF om å søke samarbeid med de andre nordiske landene.

Leverandøren bes om å avtale et formøte med DMP før de sender inn dokumentasjonen til metodevurderingen.  

Sakspapirer og protokoll

Alle sakspapirer og protokoll finner du i møtearkivet "Møter i Bestillerforum", se Bestillerforum for nye metoder 20.10.2025, sak 157-25.

Sakspapirene inkluderer blant annet:

Metodevurdering

Oppdrag gitt
20.10.2025
Type
En metodevurdering, med en helseøkonomisk analyse (kostnad-nytte-analyse) og tilhørende prisnotat
Utreder
Direktoratet for medisinsk produkter og Sykehusinnkjøp HF

Generell informasjon

Et oppdrag regnes som ferdigstilt når både metodevurdering og tilhørende prisnotat foreligger. Bestillerforum utkvitterer dokumentene før de publiseres. Gjennom utkvitteringen godkjenner Bestillerforum at oppdraget er tilfredsstillende besvart.

Arbeidet med metodevurderingen starter først. Sykehusinnkjøp HF trenger metodevurderingen i arbeidet med prisnotatet. Når både metodevurdering og prisnotat er mottatt og utkvittert, sendes dokumentene til de fire regionale helseforetakene (RHF-ene) som forbereder saken til beslutning.

Status (20.10.2025)

Bestillerforum har gitt oppdrag om en metodevurdering til Direktoratet for medisinsk produkter (DMP), og har bedt om at DMP og Sykehusinnkjøp HF søker samarbeid med de andre nordiske landene.

Arbeidet med metodevurderingen kan begynne når fullstendig dokumentasjon er mottatt.