ID2025_096
Amivantamab (Rybrevant) - subkutan formulering
Kort om siste status
Sykehusinnkjøp HF skal utarbeide et prisnotat. Arbeidet med prisnotatet er avhengig av at leverandør leverer inn nødvendige opplysninger og tilbud.
Forslag
Bestillerforum for nye metoder 19.01.2026
Direktoratet for medisinske produkter (DMP) har opplyst saken i egnethetsvurderingen.
Bivirkninger, ressursbruk og kostnader knyttet til subkutan administrering både hver annen og hver fjerde uke vurderes i den pågående metodevurderingen av amivantamab i kombinasjon med lazertinib (ID2025_006).
Beslutning
Et prisnotat utarbeides av Sykehusinnkjøp HF.
Sakspapirer og protokoll
Alle sakspapirer og protokoll finner du i møtearkivet "Møter i Bestillerforum", se Bestillerforum for nye metoder 19.01.2026, sak 006-26.
Sakspapirene inkluderer blant annet:
- Anmodning ID2025_096 (PDF) (publisert 19.01.2025)
- Egnethetsvurdering ID2025_096 (PDF) (publisert 23.01.2026)
Metodevurdering
Generell informasjon
Når prisnotatet er mottatt og utkvittert av Bestillerforum, sendes det til de fire regionale helseforetakene (RHF-ene) som forbereder saken til beslutning.
Status 19.01.2026
Det er gitt et oppdrag om et prisnotat til Sykehusinnkjøp. Arbeidet med prisnotatet er avhengig av at leverandør leverer inn nødvendige opplysninger og tilbud.
Eventuelle henvendelser og innspill kan sendes til sekretariatet for Nye metoder som koordinerer og videresender spørsmål og svar.