Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.
ID2026_017

Teklistamab (Tecvayli) og daratumumab (Darzalex)

I kombinasjon til behandling av voksne pasienter med residiverende eller refraktært multippelt myelom som har mottatt minst én tidligere behandling, inkludert lenalidomid og en proteasomhemmer, og som har vist sykdomsprogresjon på siste behandling. I tråd med inklusjonskriteriene i studien vil kombinasjonen være relevant for pasienter som ikke er refraktære mot anti-CD38.
Forslag mottatt / åpent for innspill

Kort om siste status

Metoden er åpen for innspill. Planlagt behandling i Bestillerforum 15.06.2026.
Innspillsfrist 26.05.26.

Forslag

Sendt inn
20.03.2026
Sendt inn av
Leverandør
ID-nummer
ID2026_017

Anmodning ID2026_017 (PDF) (publisert 23.03.2026)

Status 24.03.2026

Nye metoder har nå gjennomgått anmodningen og Sykehusinnkjøp HF har gitt en tilbakemelding om at metoden ikke er egnet for tidlig faglig vurdering av sammenlignbarhet. 
 
Det at metoden ikke er egnet for tidlig faglig vurdering, innebærer at den skal følge vanlig prosess i Nye metoder før den behandles i Bestillerforum. Det vil blant annet si at Direktoratet for medisinske produkter (DMP) skal utarbeide en egnethetsvurdering av metoden og at det innhentes faglige innspill. Basert på dette vil Bestillerforum ta stilling til om det skal gis et oppdrag, og om DMP skal gjennomføre en metodevurdering og/eller om Sykehusinnkjøp HF skal utarbeide et prisnotat. 

Anmodningen skal etter planen legges frem på Bestillerforums møte 15.06.2026.