Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.

Møte i Bestillerforum 17. november 2025

Sakslisten publiseres ca. en uke før møtet.

17.
november
2025
  1. 17. nov. 2025

Tid og sted

Når
  1. 17. nov. 2025

Saksliste

Fullstendig saksliste for møtet publiseres ca. en uke i forkant av møtet i møtearkivet Møter i Bestillerforum for nye metoder.

Anmodninger, forslag og metodevarsler som skal behandles i møtet settes opp fortløpende i oversikten under. Frist for innspill til metoder som er satt opp til behandling i møtet: 28. oktober

Innkomne anmodninger, forslag og metodevarsler til møtet fordelt på metodetype (Klikk på ID-nummer for å komme til metodesiden): 

  • Oversikten oppdateres fortløpende

Legemidler

  • ID2022_143 Ravulizumab (Ultomiris) til behandling av voksne pasienter med neuromyelitis optica spektrumforstyrrelse (NMOSD) som er positive for antistoffer mot akvaporin-4 (AQP4).
  • ID2022_074 Cipaglucosidase alfa (Pombiliti) og miglustat (Opfolda) til langsiktig behandling av pasienter 18 år eller eldre med en bekreftet diagnose av sen Pompes sykdom.
  • ID2025_071 Retifanlimab (Zynyz) i kombinasjon med karboplatin og paklitaksel til førstelinjebehandling av voksne pasienter med metastatisk eller inoperabelt lokalt residiverende plateepitelkarsinom i analkanalen (SCAC).
  • ID2025_073 Nusinersen (Spinraza) til SMA-pasienter med suboptimal klinisk respons på genterapi (onasemnogene abeparvovec, Zolgensma).  
  • ID2025_074 Nipokalimab (Imaavy) som tillegg til standardbehandling for generalisert myasthenia gravis hos voksne og unge 12 år og eldre som er positive for antistoffer mot AChR eller MuSK.
  • ID2025_065 Valaciclovir til behandling av postviralt utmattelsessyndrom (M.E/CFS)
  • ID2025_069 Ropeginterferon alfa-2b (Besremi) til behandling av essensiell trombocytose, en undergruppe av myeloproliferative neoplasier.
  • ID2025_070 Ropeginterferon alfa-2b (Besremi) til behandling av gravide med kronisk myelogen leukemi (KML).
  • ID2025_068 Sildenafil til behandling av Raynauds fenomen og digitale sår ved systemisk sklerose.
  • ID2025_072 Trametinib til behandling av pasienter med lavgradig eggstokkreft  

Møter i Bestillerforum

Bestillerforum skal prioritere hvilke nasjonale metodevurderinger som skal gjennomføres - og hvilken type metodevurdering som skal gjøres.

Se informasjon om hvordan du kan sende inn forslag, anmodninger og innspill.

Se også egen informasjon for leverandører om anmodninger.

Bestillerforum behandler også andre saker, for eksempel innspill til endring av eksisterende oppdrag og saker om videreutvikling av Nye metoder. Fullstendig saksliste publiseres ca. en uke før hvert møte.

Mer om hva Bestillerforum for nye metoder gjør.

 

Sakslister, sakspapirer og protokoller

I møtearkivet Møter i Bestillerforum for nye metoder finner du sakslister, sakspapirer og protokoller fra alle møtene. Sakspapirer og protokoll publiseres 3-4 dager etter hvert møte.